O našej škole

Ponúkame vám možnosť jazdeckého výcviku a vozenie na koníkoch v prostredí novovybudovaného jazdeckého areálu – x-bionic equestor sphere, ktorý je súčasťou multifunkčného športového komplexu x-bionic sphere v Šamoríne. Jazdecký výcvik prebieha pod vedením certifikovanej trénerky Andrei Dúbravskej. Jazdeckého výcviku sa môžu zúčastniť všetky vekové kategórie. Dospelí a deti od troch rokov.

Máme k dispozícii 2 poníkov a 10 koní. Každý jazdec dostane na výcvik koňa tak, aby mu vyhovoval podľa jeho potrieb (výška, charakter, povaha). Maximálna možná hmotnosť jazdca je do 85kg.

Tempo výcviku je prispôsobené schopnostiam jazdca, začína sa na lonži – jazdenie na kruhu (koník je na dlhom špagáte, ktorý drží trénerka), kde sa trénuje správny sed jazdca a postupne základné pokyny k vedeniu koňa – krok, klus, cval a neskôr základy drezúry a skoky cez prekážky. Pokročilejší sa potom zúčastňujú aj vychádzok v prírode, čo veľmi pozitívne vplýva na psychiku človeka. Jazdecký výcvik prebieha na vonkajšej jazdiarni a za nepriaznivého počasia v krytej hale.

Jazdecký areál vám ponúka možnosť občerstviť sa v miestnej reštaurácii chutným jedlom a nápojmi, s pohodlným vonkajším posedením, odkiaľ majú rodičia možnosť sledovať svoje deti pri výcviku.
V x-bionic equestor sphere sa koná aj množstvo pretekov, na ktoré sa môžete prísť pozrieť a stráviť tak príjemný víkend.

Každú nedeľu poobede môžete vaše deti potešiť jazdou na poníkoch.

Vhodné jazdecké oblečenie:

- Prilba (máme aj k dispozícii na požičanie)

- Rajtky, prípadne dlhé obtiahnuté nohavice (nie rifle)

- Jazdecké topánky, tenisky