O našej škole

Ponúkame vám možnosť jazdeckého výcviku a vozenie na koníkoch v prostredí novovybudovaného jazdeckého areálu – x-bionic equestor sphere, ktorý je súčasťou multifunkčného športového komplexu x-bionic sphere v Šamoríne. Jazdecký výcvik prebieha pod vedením certifikovanej trénerky Andrei Dúbravskej. Jazdeckého výcviku sa môžu zúčastniť všetky vekové kategórie. Dospelí a deti od troch rokov.

Máme k dispozícii 3 poníky a 8 koní. Každý jazdec dostane na výcvik koňa tak, aby mu vyhovoval podľa jeho potrieb (výška, charakter, povaha).

Tempo výcviku je prispôsobené schopnostiam jazdca, začína sa na lonži – jazdenie na kruhu (koník je na dlhom špagáte, ktorý drží trénerka), kde sa trénuje správny sed jazdca a postupne základné pokyny k vedeniu koňa – krok, klus, cval a neskôr základy drezúry a skoky cez prekážky. Pokročilejší sa potom zúčastňujú aj vychádzok v prírode, čo veľmi pozitívne vplýva na psychiku človeka. Jazdecký výcvik prebieha na vonkajšej jazdiarni a za nepriaznivého počasia v krytej hale.

Jazdecký areál vám ponúka možnosť občerstviť sa v miestnej reštaurácii chutným jedlom a nápojmi, s pohodlným vonkajším posedením, odkiaľ majú rodičia možnosť sledovať svoje deti pri výcviku.
V x-bionic equestor sphere sa koná aj množstvo pretekov, na ktoré sa môžete prísť pozrieť a stráviť tak príjemný víkend.

Každú nedeľu poobede môžete vaše deti potešiť jazdou na poníkoch.

Vhodné jazdecké oblečenie:

- Prilba (máme aj k dispozícii na požičanie)

- Rajtky, prípadne dlhé obtiahnuté nohavice (nie rifle)

- Jazdecké topánky, tenisky